WYKŁADOWCA: PAWEŁ JAKUBAS - Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o specjalności rachunkowość i finanse. Od 2008 roku jest aktywnym trenerem i wykładowcą. Współpracuje w ogólnopolskimi organizacjami szkoleniowymi, wśród których można wymienić: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, czy Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu księgowości, kadr i płac, obsługi programów finansowo-księgowych oraz kadrowo-płacowych. Na stałe współpracuje w dwoma biurami rachunkowymi oraz Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie prowadzi ćwiczenia oraz seminaria z zakresu przedsiębiorczości, prawa pracy itp. W trakcie prowadzonych zajęć, szkoleń w przystępny i atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę teoretyczną bazując na praktycznych rozwiązaniach.
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem kursu jest uzyskanie i poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zakresie obsługi programu Płatnik.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
UCZESTNICY SZKOLENIA: Szkolenie adresowane jest do osób chcących poznać zasady obsługi programu Płatnik oraz osób posługujących się programem w rozliczeniach z ZUS, osoby odpowiedzialne za sprawy kadrowo-płacowe, księgowe i pracodawcy.
ORGANIZACJA:
Czas trwania kursu: 8 godzin (godzina lekcyjna to 45 minut) 9:00 - 15:30. Kurs realizowany jest w formie warsztatów online z wykorzystaniem wirtualnych komputerów dla każdego uczestnika.
OPIS SZKOLENIA I WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Uczestnik powinien dysponować komputerem lub urządzeniem mobilnym, z dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox).
Szkolenie prowadzone jest w formule online, zapewniającej kontakt z wykładowcą (za pośrednictwem kamery) poprzez platformę internetową.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
Proces kształcenia na szkoleniu realizowany jest w formie warsztatów praktycznych, polegających na zdalnym, w czasie rzeczywistym, interaktywnym spotkaniu video z wykładowcą, do którego otrzymują Państwo dostęp za pośrednictwem programu/aplikacji internetowej z wykorzystaniem wirtualnych komputerów indywidualnych dla każdego uczestnika. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę, które zostaną przesłane Państwu w formie elektronicznej.
PLAN NAUCZANIA:
- Krótkie wprowadzenie o programie Płatnik: do czego służy, jak funkcjonuje, w tym omówienie zmian od 2022 rok dt. składki zdrowotnej – przedsiębiorcy jednoosobowi.
- Wprowadzanie danych płatnika składek: ustawienia szkoleniowe i ustawienia pracy realnej.
- Potwierdzanie danych płatnika i ubezpieczonych w ZUS – czynności tylko w rzeczywistej pracy.
- Wprowadzanie danych ubezpieczonych w Rejestrze ubezpieczonych.
- Zgłoszenie do ubezpieczeń, druk ZZA, ZUA, ZCNA: osoby do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, osoby tylko do ubezpieczenia zdrowotnego, osoby pełniące funkcje.
- Rozliczanie miesiąca: dokumenty RCA (nowe funkcje w związku z likwidacją RZA), RSA, RPA, DRA – zmiany w deklaracji rozliczeniowej.
- Druk ZWUA – umowy o pracę i inni ubezpieczeni.
- Pozostałe dokumenty w programie Płatnik: ZUS IWA, ZUS RIA, ZUS OSW.
- Wysyłanie dokumentów do ZUS – na szkoleniu oraz w pracy rzeczywistej.
EFEKTEM KSZTAŁCENIA NA KURSIE BĘDZIE:
- poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu obsługi programu Płatnik ZUS,
- umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
Płatność za szkolenie:
Prosimy nie uiszczać opłaty za szkolenie do momentu otrzymania prośby za pomocą wiadomości email o dokonanie przedpłaty.
Rezygnacja z szkolenia:
Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu powinna być przesłana w formie podpisanego własnoręcznie pisma za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres szkolenia@opole.skwp.pl lub dostarczona osobiście do organizatora kształcenia.
§ 6
(…)
3. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconych środków pieniężnych lub zostanie zobowiązany do zapłaty na następujących warunkach:
a) rezygnacja wcześniej niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - zwrot całości wpłaty,
b) rezygnacja zgłoszona w okresie równym lub krótszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - organizator pobiera całość kwoty za szkolenie.
Szkolenie organizowane we współpracy z SKwP O/O we Wrocławiu.