Miasto:
Opole
Typ:
Szkolenie
Tryb:
dzienne
Opłata:
280,- zł od osoby
260,- złCena dla członków O/O w Opolu i firm zgłaszających więcej niż jedną osobę na szkolenie

Szkolenie 5 godzin wykładowych 9:00-13:00

Celem szkolenia jest zapewnienie uczestnikom kompleksowej wiedzy na temat ochrony sygnalistów w firmie. Szkolenie pozwoli uczestnikom efektywnie stosować te przepisy w swojej codziennej pracy.

Adresaci szkolenia: osoby zajmujące się kadrami, dyrektorzy, kierownicy, zastępcy i specjaliści działów kadr i płac, osoby zajmujące się zawodowo zatrudnianiem pracowników, osoby prowadzące biura księgowe, rachunkowe, prawne, osoby chcące usystematyzować wiedzę z zakresu kadr.

WYKŁADOWCA:

Aldona Wiejak-GłuszkoPrawnik, specjalista ds. prawa pracy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ukończyła aplikację sądową. Doświadczenie zawodowe nabyła pracując jako specjalista w Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie w latach 2008-2019, gdzie udzielała porad prawnych, przygotowywała analizę i opinie prawne z zakresu prawa pracy, zajmowała się współpracą z jednostkami administracji państwowej i partnerami społecznymi (związki zawodowe). Współpracowała z lokalnymi mediami oraz brała czynny udział akcjach promocyjno-prewencyjnych organizowanych przez PIP. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy dla pracodawców, pracowników oraz związków zawodowych.

 

PROGRAM

  1. Podmioty objęte obowiązkiem ustalenia procedury zgłoszeń sygnalizujących nieprawidłowości. Kim jest sygnalista? Obszary podlegające zgłoszeniom.
  2. Opracowanie procedury zgłoszeń wewnątrzzakładowych. W jaki sposób zgłaszać naruszenia. Zewnętrzna czy wewnętrzna procedura zgłoszeń- co wybrać ?
  3. Wybór właściwych kanałów zgłoszeń. Obowiązek ustalenia kanału wewnętrznego i zewnętrznego zgłoszeń nieprawidłowości w podmiotach należących do sektora finansów publicznych; Zasady budowania kanałów informacyjnych.
  4. Wyznaczenie osób odpowiedzialnych za obsługę kanału oraz realizację procedur.
  5. Prowadzenie postępowań wyjaśniających wobec zgłoszonych naruszeń.
  6. Poufność i bezpieczeństwo danych i informacji.
  7. Rola Rzecznika Praw Obywatelskich.
  8. Zakres ochrony sygnalisty.
  9. Realizacja obowiązków zawartych w dyrektywie i jej wprowadzenie do firmy ,a odpowiedzialność karna. Zastosowanie kar i środków karnych.

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.

Płatność za szkolenie:

Prosimy nie uiszczać opłaty za szkolenie do momentu otrzymania prośby za pomocą wiadomości email  o dokonanie przedpłaty.

Rezygnacja z szkolenia:

Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu powinna być przesłana w formie podpisanego własnoręcznie pisma za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres  szkolenia@opole.skwp.pl lub dostarczona osobiście do organizatora kształcenia.

§ 6

(…)

3. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconych środków pieniężnych lub zostanie zobowiązany do zapłaty na następujących warunkach:

a) rezygnacja wcześniej niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - zwrot całości wpłaty,

b) rezygnacja zgłoszona w okresie równym lub krótszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - organizator pobiera całość kwoty za szkolenie.

 

Szkolenie organizowane we współpracy z SKwP O/O w Gorzowie Wlkp.

ul. Kołłątaja 11
45-064 Opole

tel.77 453 90 11
tel.77 453 90 10
kom.884 369 335

biuro@opole.skwp.pl
szkolenia@opole.skwp.pl
dyrektor@opole.skwp.pl

BNP PARIBAS88 1600 1329 1852 3322 4000 0001

close