Dnia 25 marca 2022r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu, w szkole objętej patronatem Oddziału Okręgowego SKwP w Opolu, odbył się w godzinach od 9:00 do 10:15  „Konkurs Kadrowo-Płacowy”. W konkursie wzięło udział 18 wytypowanych uczniów z klas technikum rachunkowości i technikum ekonomicznego ZSE w  Opolu.

Uczniowie mieli za zadanie  odpowiedzieć na 12 pytań testowych jednokrotnego wyboru, 6 pytań wielokrotnego wyboru i rozwiązać 3 zadania zadania z treścią.

Po wypełnieniu arkuszy przez uczestników konkursu i złożeniu wypełnionych prac Komisji Konkursowej do sprawdzenia, już wszyscy uczniowie z wyżej wymienionych  klas,  udali się do szkolnej auli, w której  uczniowie i zaproszeni goście zostali powitani przez Dyrektor ZSE w Opolu, Panią Ewę Nowak-Kubler, a następnie odbyły prelekcje wykładowców opolskiego oddziału SKwP.

Jako pierwsza wystąpiła wieloletnia wykładowczyni SKwP z obszaru tematyki kadrowo-płacowej, Pani Izabela Golenia-Młynarczyk z prelekcją na temat „Po co nam ZUS? – kompendium wiedzy dla ucznia o ubezpieczeniach społecznych”. Tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem - uczniowie zadawali wiele pytań w trakcie omawiania tematu i, co najważniejsze, otrzymywali na nie odpowiedzi.

Następny wykład „Cyberprzestępczość – zagrożenia czyhające w sieci” poprowadził prezes opolskiego oddziału SKwP, Pan Sebastian Kuś. Również i jego prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie. Młodzi ludzie, korzystający z szeroko rozumianego Internetu, nie zawsze zdają sobie sprawę, jak łatwo stać się ofiarą przestępstwa, więc wyjaśnienie i omówienie różnych sposobów, jak uchronić się przed zagrożeniami, wywołała duże poruszenie. Nawet uczestniczący w spotkaniu nauczyciele wyrażali swój aplauz dla podjętej tematyki.

Po części szkoleniowej i części artystycznej, gdzie zaprezentował się zespół muzyczny uczniów ZSE, przyszedł czas na ogłoszenie wyników przez wicedyrektor szkoły, Panią Małgorzatę Radziszewską.

Laureatami zostali:
I miejsce: Łukasz Koj z klasy 3f
II miejsce: Patryk Geisler z klasy 2c
III miejsce: Daria Skiba z klasy 3b
I wyróżnienie Sebastian Świerc z klasy 3f
II wyróżnienie: Julia Weber z klasy 3f

Wszyscy laureaci otrzymali z rąk Pana Prezesa Sebastiana Kusia, ufundowane przez SKwP w Opolu nagrody książkowe, którymi były albumy prezentujące piękno natury i zabytki architektoniczne. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali ponadto nagrody pieniężne.

Po okresie pandemii, był to pierwszy wspólny projekt zrealizowany przez  ZSE w Opolu i SKwP w Opolu.

Był to także pierwszy konkurs organizowany z tego obszaru tematycznego, ale już dziś wiemy, że na pewno nie ostatni.

Za całościową organizację konkursu odpowiadały odpowiednio: z ramienia szkoły - nauczyciel przedmiotów zawodowych Pani Anna Suchińska, ze strony SKwP - dyrektor Ewa Kąciak.

Galeria

Pozostałe aktualności

ul. Kołłątaja 11
45-064 Opole

tel. 77 453 90 11
tel. 77 453 90 10
kom. 884 369 335

biuro@opole.skwp.pl
szkolenia@opole.skwp.pl
dyrektor@opole.skwp.pl

BNP PARIBAS 88 1600 1329 1852 3322 4000 0001