Jak co roku, czerwiec  jest szczególnym miesiącem w działalności Stowarzyszenia Księgowych, a rok 2022 jest już zupełnie wyjątkowy.

Oprócz obchodzonego 9 czerwca  Dnia Księgowego,  który  upamiętnia powstanie 9 czerwca 1907 roku  „Związku Buchalterów w Warszawie”,  pierwszej na ziemiach polskich organizacji osób zajmujących się księgowością i finansami,  w bieżącym roku SKwP obchodzi Jubileusz 115-lecia istnienia, a Oddział  Okręgowy w Opolu świętuje Jubileusz 65-lecia.

Związane z Jubileuszem uroczystości odbyły się 10 czerwca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W obchodach wzięło udział ponad 100 zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy członkowie Opolskiego Oddziału SKwP, wykładowcy,  wiceprezes Zarządu Głównego SKwP, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, dziekan WZiE Politechniki Opolskiej, przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Opolu, Prezes Oddziału Okręgowego SKwP w Bydgoszczy, przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej i Opolskiej Izby Doradców Podatkowych, a także  przedstawiciele członków wspierających oraz instytucji i organizacji współpracujących z oddziałem opolskim SKwP.

Uroczystość otworzył Prezes Opolskiego Oddziału SKwP Pan Sebastian Kuś, odwołując się w swoim wystąpieniu do historii Opolskiego Oddziału, jego bieżącej działalności oraz perspektyw na przyszłość.

Z miłymi słowami  skierowanymi do księgowych zwrócił się członek Zarządu Województwa Opolskiego, Pan Marszałek Szymon Ogłaza, a następnie bardzo ciepłe i budujące wystąpienie miała Pani dr Teresa Cebrowska – Wiceprezes Zarządu Głównego SKwP. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaki "Zasłużony w Rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce", które przekazała Wiceprezes Zarządu Głównego Pani dr Teresa Cebrowska oraz odznaki "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego", które wręczył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Szymon Ogłaza.

W trakcie uroczyste przyrzeczenie złożyła pani Agnieszka Cebula  - „świeżo upieczony” Dyplomowany Księgowy.

Nad całością przebiegu części oficjalnej z ustalonym programem czuwała Dyr. Biura SKwP w Opolu Ewa Kąciak.

Na koniec wszyscy zaproszeni goście mieli przyjemność pooglądać spektakl teatralny pt. „Przychodzi mężczyzna do kobiety” w wykonaniu opolskich aktorów Teatru Jana Kochanowskiego.

Listy gratulacyjne

Galeria

Pozostałe aktualności

ul. Kołłątaja 11
45-064 Opole

tel. 77 453 90 11
tel. 77 453 90 10
kom. 884 369 335

biuro@opole.skwp.pl
szkolenia@opole.skwp.pl
dyrektor@opole.skwp.pl

BNP PARIBAS 88 1600 1329 1852 3322 4000 0001