TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 28 stycznia 2025 r. od godz. 09.00 do 14.00
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
WYKŁADOWCA
Karol Bednarek- Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku ekonomia. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości Budżetowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Wiedzą w Jednostkach Samorządu Terytorialnego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W latach 2013-2019 zastępca Przewodniczącego Forum Skarbników Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wieloletni były skarbnik gminy. Wykładowca z zakresu rachunkowości budżetowej w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oraz na studiach podyplomowych. Obecnie członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy. Członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy RIO w Bydgoszczy. Członek zwyczajny Oddziału Okręgowego we Włocławku SKwP.
PROGRAM
1. Ustawa o rachunkowości i szczególne zasady rachunkowości budżetowej w kontekście sporządzania sprawozdania finansowego.
2. Przygotowanie ksiąg do zamknięcia roku – harmonogram czynności
3. Inwentaryzacja aktywów i pasywów: organizacja, dokumentacja, metody przeprowadzenia , terminy i rozliczenie inwentaryzacji.
4. Ustalenie wartości aktywów i pasywów na dzień bilansowy
5. Salda kont bilansowych – ich weryfikacja i przeksięgowania roczne
6. Sporządzenie bilansu organu, bilansu jednostki, rachunku zysków i strat oraz zestawienia zmian w funduszu jednostki. Informacja dodatkowa. Powiązania z ewidencją księgową i kontami. Wyłączenia wzajemnych rozliczeń między jednostkami. Obowiązek publikacji sprawozdań.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
Płatność za szkolenie:
Prosimy nie uiszczać opłaty za szkolenie do momentu otrzymania prośby za pomocą wiadomości email o dokonanie przedpłaty.
Rezygnacja z szkolenia:
Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu powinna być przesłana w formie podpisanego własnoręcznie pisma za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres szkolenia@opole.skwp.pl lub dostarczona osobiście do organizatora kształcenia.
§ 6
(…)
3. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconych środków pieniężnych lub zostanie zobowiązany do zapłaty na następujących warunkach:
a) rezygnacja wcześniej niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - zwrot całości wpłaty,
b) rezygnacja zgłoszona w okresie równym lub krótszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - organizator pobiera całość kwoty za szkolenie.
Szkolenie organizowane we współpracy z SKwP O/O we Włocławku.