WYKŁADOWCA: Agata Poręczewska-Tylka - wieloletni trener i praktyk, specjalista ds. ubezpieczeń i składek z ubezpieczeń społecznych.
ORGANIZACJA:
Czas trwania kursu: 7 godzin (godzina lekcyjna to 45 minut).
Kurs realizowany jest w formie online.
OPIS SZKOLENIA I WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Uczestnik powinien dysponować komputerem lub urządzeniem mobilnym, z dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox).
Szkolenie prowadzone jest w formule online, zapewniającej kontakt z wykładowcą (za pośrednictwem kamery) poprzez platformą internetową.
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem kursu jest przekazanie słuchaczom informacji na temat bieżącego stanu prawnego oraz usystematyzowanie i pogłębienie posiadanej wiedzy w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
Uczestnicy szkolenia: księgowi, główni księgowi, osoby zajmujące się księgowością i kadrami, kierownicy, zastępcy i specjaliści działów kadr i płac, osoby zajmujące się zawodowo zatrudnianiem pracowników, osoby prowadzące biura księgowe, rachunkowe, prawne.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
Proces kształcenia na szkoleniu realizowany jest w formie zajęć wykładowo-seminaryjnych z ćwiczeniami praktycznymi ONLINE, polegających na zdalnym, w czasie rzeczywistym, interaktywnym spotkaniu video z wykładowcą, do którego otrzymują Państwo dostęp za pośrednictwem programu/aplikacji ClickMeeting. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę, które zostaną przesłane Państwu w formie elektronicznej.
Plan nauczania:
I. Ustalanie podstawy wymiaru składek dla pracowników i zleceniobiorców – przychody wyłączone z oskładkowania z uwzględnieniem najnowszych zmian.
II. Ustalanie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla osób prowadzących działalność gospodarczą:
- Rodzaje ulgi w opłacaniu składek i warunki z ich korzystana:
- działalność nieewidencjonowana,
- ulga na start,
- preferencyjna podstawa wymiaru składek. - Mały ZUS PLUS - Prawidłowe obliczanie okresu ulgi
III. Ustalanie wysokości składki zdrowotnej przedsiębiorców:
- Ustalanie wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne w przypadku prowadzenia kilku działalności gospodarczych,
- Zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne.
IV. WAKACJE SKŁADKOWE 2024
V. Ustalanie obowiązku ubezpieczeń społecznych w przypadku zbiegu tytułów do ubezpieczeń społecznych, w szczególności:
- umowa zlecenia zawarta z obcym pracownikiem/zleceniobiorcą,
- umowa zlecenia i umowa o dzieło zawarta z osobami przebywającymi na urlopach bezpłatnym, wychowawczym, macierzyńskim.
- umowa cywilnoprawna zawarta z osobą prowadzącą działalność gospodarczą, z uwzględnieniem różnic wynikających ze stosowanej przez przedsiębiorcę podstawy wymiaru składek.
EFEKTEM KSZTAŁCENIA NA KURSIE BĘDZIE:
- poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych,
- umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
Płatność za szkolenie:
Prosimy nie uiszczać opłaty za szkolenie do momentu otrzymania prośby za pomocą wiadomości email o dokonanie przedpłaty.
Rezygnacja z szkolenia:
Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu powinna być przesłana w formie podpisanego własnoręcznie pisma za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres szkolenia@opole.skwp.pl lub dostarczona osobiście do organizatora kształcenia.
§ 6
(…)
3. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconych środków pieniężnych lub zostanie zobowiązany do zapłaty na następujących warunkach:
a) rezygnacja wcześniej niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - zwrot całości wpłaty,
b) rezygnacja zgłoszona w okresie równym lub krótszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia - organizator pobiera całość kwoty za szkolenie.
Szkolenie organizowane we współpracy z SKwP O/O w Jeleniej Górze.