Strona główna Terminy szkoleń i kursów Rozliczenia z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami w perspektywie przepisów o cenach transferowych, podatku u źródła z uwzględnieniem nowych regulacji 2018/2019 w CIT

Rozliczenia z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami w perspektywie przepisów o cenach transferowych, podatku u źródła z uwzględnieniem nowych regulacji 2018/2019 w CIT

Miasto:
Opole
Data rozpoczęcia:
1111-11-11
Typ:
seminarium
Tryb:
seminarium
Opłata:
350,- zł od osoby,
330,- zł dla członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
zapisz się

CENTRUM KSZTAŁCENIA

Oddziału Okręgowego w Opolu
Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

zaprasza na:


Seminarium

 

Termin szkolenia: 

Termin szkolenia otwarty - szkolenie zostanie uruchomione po zrekrutowaniu minimalnej ilości uczestników

 

 

"Rozliczenia z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami w perspektywie przepisów o cenach transferowych, podatku u źródła z uwzględnieniem nowych regulacji 2018/2019 w CIT"


godz. 09.00 -15.30 


 

Opis szkolenia:

Rok 2019 przyniósł  istotne zmiany dla podatników dokonujących rozliczeń z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami w zakresie cen transferowych i podatku u źródła, zwiększając zakres obowiązków podatników w tym obszarze. Jednocześnie,  prawidłowość wypełnienia obowiązków przez podatników w zakresie rozliczeń transakcji z podmiotami powiązanymi jak i opodatkowania podatkiem u źródła, stanowią obecnie najczęściej weryfikowane obszary przez organy podatkowe w trakcie kontroli podatkowej.

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom zagadnień związanych z obowiązkami podatników w zakresie cen transferowych oraz podatku u źródła, ze szczególnym uwzględnieniem zmian które zaszły na przełomie 2018/2019 roku.

W ramach szkolenia przedstawione zostaną wymogi w zakresie sporządzenia dokumentacji podatkowych cen transferowych obowiązujące w latach 2017-2018. Jednocześnie, w związku z tym że dokumentacja cen transferowych za rok 2018 może być także sporządzona według przepisów obowiązujących od 2019 roku, omówione zostaną szczegółowo zasady sporządzania dokumentacji w świetle najnowszych regulacji. Przede wszystkim w trakcie szkolenia poruszone zostaną takie zagadnienia jak powstawanie obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej na gruncie obecnych oraz poprzednio obowiązujących przepisów, w tym zmiany w zakresie definicji podmiotów powiązanych. Porównane także zostaną zmiany dot. elementów dokumentacji podatkowej w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019 roku oraz do końca 2018 roku.

Dzięki tak kompleksowej analizie obowiązków dokumentujących w zakresie cen transferowych, uczestnicy szkolenia będą mieli wystarczającą wiedzę aby zdecydować,  w świetle których przepisów korzystniej dla nich będzie sporządzić dokumentację podatkową cen transferowych za 2018 rok.

W zakresie podatku u źródła poruszone zostaną zagadnienia dot. obecnie obowiązujących regulacji  wraz z rewolucyjnymi zmianami obowiązującymi od 2019 roku. Przede wszystkim omówiona zostanie obowiązująca od 1 stycznia 2019 roku procedura dochowania tzw. należytej staranności, która znacząco poszerza zakres obowiązków płatników w zakresie poboru podatku u źródła. W ramach szkolenia przedstawione zostaną także praktyczne przykłady rozliczania podatku u źródła w świetle nowo obowiązujących przepisów oraz zagadnienia związane ze zwrotem wcześniej zapłaconego podatku.

   

Wykładowcy:

Michał Staniek – doradca podatkowy, radca prawny. Uprawnienia doradcy podatkowego zdobył w 2014 r. W 2018 r. został także wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców prawnych we Wrocławiu. Posiada ponad 5-letnie doświadczenie w obsłudze średnich i dużych przedsiębiorców m.in. z branży elektronicznej, motoryzacyjnej oraz spożywczej, w szczególności w zakresie prawa podatkowego i gospodarczego. W latach 2014-2018 zdobywał doświadczenie w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy, Sendero Tax & Legal oraz Tax Advisors Group Sp. z o.o. Od 2018 r. prowadzi własną kancelarię prawno-podatkową. Zajmuje się bieżącą obsługą podatkową polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Jego doświadczenie w tym zakresie obejmuje m.in. wsparcie klientów w rozliczaniu transakcji z podmiotami działającymi w międzynarodowych grupach kapitałowych, w tym budowanie modeli transakcji zgodnych z przepisami o cenach transferowych oraz sporządzanie dokumentacji podatkowych wraz z analizami porównywalności. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także udział w projektach z zakresu CIT oraz VAT. Na bieżąco doradza w kwestiach związanych z podatkiem u źródła oraz aktywnie wspiera klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowym. Doświadczony wykładowca oraz autor komentarzy o tematyce podatkowej w Rzeczypospolitej.

 

Program szkolenia:

Prosimy kliknąć na link z programem szkolenia

 

 

Miejsce szkolenia:

Sala szkoleniowa nr 47 SKwP Opole, ul. Kołłątaja 11/47, Opole.

W razie większej ilości zgłoszeń poinformujemy o ewentualnej zmianie miejsca szkolenia.

 

Cena szkolenia:  

330zł/os - dla członków SKwP Opole z min. rocznym stażem, dla firm zgłaszających co najmniej 2 osoby na szkolenie. 

350 zł/os - dla pozostałych uczestników.

 

Cena obejmuje:

Szkolenie, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, ciastka kruche, przerwa kanapkowa lub lunch) 

 

 

Zgłoszenie na szkolenie oznacza akceptację powyższych warunków uczestnictwa

oraz Regulaminu Świadczenie Usług Szkoleniowych. 


REGURAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG SZKOLENIOWYCH

 

 


Szkolimy z pasją...

 

Zapraszamy! 

zapisz się

Zapytaj o szkolenie

tel. 77 453 90 11

fax. 77 456 00 00

e-mail: biuro@opole.skwp.pl

Pracujemy w godz. 8.00 - 16.00

Nie znalazłeś oferty dla siebie?
poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: biuro@opole.skwp.pl

poleć znajomemu: