Strona główna Aktualności
Aktualności
Konkurs Potyczki Księgowych

Konkurs Potyczki Księgowych

Zespół Szkół Ekonomicznych imienia generała Stefana „Grota” Roweckiego w Opolu oraz  Opolski Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce organizują konkurs „Potyczki księgowe”, który obejmuje swoim zasięgiem całe województwo opolskie, a skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W marcu 2017 roku odbędzie się już 8 edycja tego wydarzenia. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań związanych z prowadzeniem księgowości, twórczego myślenia uczniów i kształtowanie umiejętności i postaw przydatnych w zawodzie księgowego. Ma także przyczynić się do lepszego przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy oraz promować tych najzdolniejszych o najwyższym poziomie wiedzy księgowej.

W tej chwili trwają prace komisji szkolnych w całym województwie, które wyłaniają z szeregów swoich uczniów kandydatów do etapu finałowego – ten odbędzie się 16.03.2017 w Zespole Szkół ekonomicznych. W finale uczestnicy będą zmagać się z trudnymi zagadnieniami z zakresu rachunkowości, prawa podatkowego i analizy finansowej. Nagrody rzeczowe i finansowe trafiają do tych najlepszych, a ogłoszenie wyników i gala finalistów połączona jest co roku z obchodami „Dnia Młodego księgowego”.

Zawód księgowego to zawód zdecydowanie przyszłościowy i cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie od momentu „uwolnienia zawodu” w 2014 roku i zniesienia egzaminów państwowych. Coraz większa liczba osób chce wiązać swoją przyszłość zawodową z tą dziedziną, nawet gdy podjęta nauka prowadzi do całkowitej zmiany dotychczasowej  zawodowej ścieżki kariery.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce istnieje od ponad 100 lat, a Oddział w Opolu kształci i wspiera obecnych i przyszłych Księgowych od lat 60-ciu prowadząc kursy dotyczące rachunkowości, podatków, kadr i płac.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych są objęci także patronatem Stowarzyszenia, dzięki czemu mają możliwość praktycznego poznania swojego przyszłego zawodu.