Odczyty, konferencje, szkolenia, korzystanie z usług na preferencyjnych warunkach, otrzymanie "Certyfikatu Eksperta Usług Księgowych, zrzeszenie się w Klubie Biur Rachunkowych - oto propozycje, które opolski oddział SKwP zaprezentował przedstawicielom biur rachunkowych Opolszczyzny. W spotkaniu wzieło udział ponad 100 biur rachunkowych - ich właściciele i pracownicy. 

Prezes Zarządu SKwP w Opolu  Sebastian Kuś przedstawił Kodeks Etyki Zawodowej w Rachunkowości, który jest zbiorem zasad i wytycznych będących wyrazem troski środowiska zawodowego o zapewnienie i utrzymanie właściwego, godnego wizerunku profesji księgowego. Biuro rachunkowe, które zostaje Sygnatariuszem Kodeksu zaświadcza tym samym, że charakteryzuje sią najwyższym poziomem kompetencji zawodowych, kieruje się zasadami rzetelnego, uczciwego i profesjonalnego prowadzenia swojej działalności. 

Wiceprezez Zarządu SKwP w Opolu i członek Komisji Biur Rachunkowych przy Zarządzie Głównym SKwP w Warszawie Tomasz Talar przedstawił propozycje dotyczące zmieniającej się sytuacji na rynku usług księgowych - "uwolnienie" zawodu księgowego Ustawą z 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych, umożliwiła prowadzenie biura rachunkowego, czyli np. obsługę księgowości przedsiębiorców każdemu, kto zechce to robić. Ustawa zniosła bowiem obowiązek posiadania certyfikatu księgowego Ministerstwa Finansów, który można było uzyskać po spełnieniu wielu wymogów formalnych i merytorycznych. W praktyce oznacza to, że biuro rachunkowe może prowadzić każdy, zatem najważniejszym kryterium wybory biura rachunkowego przez klienta - przedsiębiorcę powinna być jakość świadczonych usług, doświadczenie i wiedza pracowników biura rachunkowego. Dowodem na spełnianie tych wymogów ma być wydawany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce „certyfikat eksperta usług księgowych”. Ponadto Wiceprezes przedstawił ideę utworzenia przy opolskim oddziale SKwP „Klubu Biur Rachunkowych”, który miałby za zadanie odpowiadać na bieżące potrzeby szkoleniowe pracowników biur rachunkowych, skupić ich w jednej organizacji, która służyłaby wymianie doświadczeń, doszkalaniu się oraz działaniu na rzecz swojego środowiska zawodowego.  

Dyrektor Biura Opolskiego Oddziału SKwP Ireneusz Raczyk zaprosił do zapoznania się z aktualną ofertą szkoleniową Oddziału oraz wstąpienia do SKwP jako członek zwyczajny lub wspierający.

Najbardziej oczekiwanym punktem spotkania był odczyt „Podatek Vat – zaplanowane zmiany na rok 2015” wygłoszony przez kierownika samodzielnego referatu Postępowań Podatkowych w  Opolskim Urzędzie Skarbowym Pana Grzegorza Krukowskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i serdecznie zapraszamy do współpracy z SKwP w Opolu!

Dokumenty do zapoznania sie i pobrania: 

Etyka (Kodeks, Deklaracja Sygnatariusza Kodeksu) 

Członkostwo w SKwP Opole (Deklaracja członka zwyczajnego i wspierającego) 

 Pozostałe aktualności

ul. Kołłątaja 11
45-064 Opole

tel. 77 453 90 11
tel. 77 453 90 10
kom. 884 369 335

biuro@opole.skwp.pl
szkolenia@opole.skwp.pl
dyrektor@opole.skwp.pl

BNP PARIBAS 88 1600 1329 1852 3322 4000 0001