Wpływ deregulacji na sektor usług księgowych

 

W Dniu Księgowego tj. 9 czerwca br. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego
w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja pt. „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu”. Głównym jej punktem będzie debata dotycząca wpływu deregulacji na rynek usług księgowych oraz przyszłość tego sektora. Organizatorem jest portal Księgowi Przyszłości, a partnerami głównymi są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o.

Minął rok od wejścia w życie ustawy ułatwiającej dostęp do wielu zawodów (zwanej ustawą deregulującą), w tym do zawodów zaufania publicznego takich, jak księgowy i doradca podatkowy. Temat ten od początku wywoływał gorące dyskusje. Przeciwnicy deregulacji wskazywali przede wszystkim na ryzyko obniżenia jakości świadczonych usług, natomiast zwolennicy tego rozwiązania przekonywali, że uwolnienie zawodów wpłynie pozytywnie na konkurencyjność oraz pozwoli na stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Jak jest naprawdę? Portal branżowy Księgowi Przyszłości zdecydował się powiedzieć „sprawdzam”.

W Dniu Księgowego, w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie, podczas konferencji „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu” odbędzie się debata na temat wpływu deregulacji na rynek usług księgowych. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele władz publicznych, szkolnictwa wyższego, stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców, dostawców technologii, środowiska księgowych oraz doradców podatkowych. Punktem wyjścia do debaty będzie raport z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród przedstawicieli biur świadczących usługi księgowe oraz właścicieli i kierowników przedsiębiorstw sektora MŚP. Dyskusję poprowadzi znany dziennikarz biznesowy Piotr Chęciński ze stacji TVP Info.

Druga część konferencji zostanie poświęcona promocji i autopromocji w sektorze finansowym „Jak się wyróżnić na tle konkurencji?”. Poruszone będą cztery zagadnienia: wiedza, technologia, reklama oraz indywidualna marka.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl. Zapisy rozpoczną się 11 maja br. Osoby spoza Warszawy będą mogły śledzić debatę na żywo na portalu, dzięki transmisji online.

Konferencji patronują Pracodawcy RP, partnerami zostali również Agencja ArtGroup oraz Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych, odpowiedzialny za zrealizowanie badania. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: stacja TVP Info, Polska Agencja Prasowa, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Rachunkowość”, „Świat Księgowych” oraz portale ERP-view.pl i Kariera w Finansach.

Więcej informacji na  www.ksiegowiprzyszlosci.pl

Pozostałe aktualności

ul. Kołłątaja 11
45-064 Opole

tel. 77 453 90 11
tel. 77 453 90 10
kom. 884 369 335

biuro@opole.skwp.pl
szkolenia@opole.skwp.pl
dyrektor@opole.skwp.pl

BNP PARIBAS 88 1600 1329 1852 3322 4000 0001