Opolski Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne seminarium:
"Umowa świadczenia usług jako podstawowe narzędzie współpracy z klientem oraz kontrola
organów ścigania w biurze rachunkowym"
Przedsięwzięcie kierowane jest do właścicieli biur rachunkowych, pracowników oraz osób zamierzających świadczyć usługi księgowe. Inicjatywa edukacyjna ma na celu wymianę doświadczeń oraz propozycję rozwiązań ujętych w modułach szkoleniowych, które pozwolą sprawniej i efektywniej funkcjonować na rynku usług księgowych.
Termin i miejsce:
16.04.2019 r. - sala konferencyjna A-mol w hotelu Merkury, ul. Krakowska 57/59, Opole.
Zgłoszenie udziału pod linkiem:
Zgłoszenie należy wydrukować i przesłać skan na adres: biuro@opole.skwp.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 14.04.2019 r.
Program Seminarium:
10:45 - 10:55 Rejestracja uczestników
10:55 - 11:00 Wstęp do Seminarium
11:00 - 12:00
Umowa biura rachunkowego z klientem - postawowe narzędzie dobrej współpracy - cz. I - aspekty prawne
- dr hab. Paweł Sitek - główny prelegent
12:00 - 12:30 Przerwa kawowa
12:30 - 13:30
"Umowa biura rachunkowego z klientem - podstawowe narzędzie dobrej współpracy - cz. II - aspekty prawne, a realizacja postanowień umowy" - Małgorzata Latuszek; dr hab. Paweł Sitek; Paweł Gołębiewski;
prowadzący - Tomasz Talar
13:30 - 14:30
Kontrola organów ścigania w biurze rachunkowym - Paweł Gołębiewski
14:30 - 14:35 Zakończenie
Udział w seminarium jest bezpłatny
Zaproszeni goście:
Paweł Gołębiewski – Wykładowca Studiów Podyplomowych Complinace w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył Wydział Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ponadto Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej. Autor publikacji dotyczących m.in. odpowiedzialności członków zarządu w spółkach z o. o., prawnych gwarancji bezpieczeństwa finansowego, nadzoru nad stabilnością systemu bankowego, kryminologicznych i prawnych aspektów przestępstwa lichwy. Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką postępowań karnych oraz związanych z nim czynności procesowych. Funkcjonariusz policji w stopniu nadkomisarza. Przez kilkanaście ostatnich lat w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zajmował się prowadzeniem postępowań przygotowawczych o skomplikowanym i wielowątkowym charakterze. Aktualnie funkcjonariusz Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Centralnego Biura Śledczego Policji. Autor publikacji dotyczących odpowiedzialności członków zarządu w spółkach z o. o., prawnych gwarancji bezpieczeństwa finansowego, nadzoru nad stabilnością systemu bankowego.
dr hab. Paweł Sitek – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2008 r. pracuje jako adiunkt w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie koło Warszawy. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu prawa bankowego i finansowego.
Małgorzata Latuszek - Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo - największej platformy online wspierającej biura rachunkowe w Polsce oraz sieci niezależnych biur rachunkowych. Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała wiele doświadczeń w obszarze IT - prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym zarządzała lokalnym oddziałem międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International.